Našli sme v archíve z rokov 2002-2004: niečo z heraldickej tvorby na Postajku.
Prvý obrázok, erby a vlajky vtedajších provincií:
– Milansko s plachetnicou
– Bazilikovsko s bazilikou
– Postajok s čiernym orlom (aktuálny aj dnes)
Druhý obrázok sú erby postajkovských miest a obcí (domov a pozemkov), aktuálne aj dnes:
– Postajok 12 Gmitterov dom s koľajnicami, lebo jeho dom je najbližšie k železničnej trati
– Postajok 13, dnes už zbúraný kultový dom David Starozitnosti Da Postajok, na ktorom sa konali párty, ktoré navštevovala mládež z celého mesta, vrátane policajných hliadok. V erbe je zvuková a obrazová technika. Nechýba ani dnes už nezvestná mačka s príznačným menom „Moja“.
– Postajok 14 Ďurov pozemok, s plotom a stodolou má v erbe hradbu (plot) so zlatými kušami, pod ním rytier. Autor ideového a grafického návrhu tohto erbu je František Štenko.
– Postajok 15 s hradbou, ktorá predstavuje altánok s oporným múrom (keďže pozemok je vo svahu) vybudovaný Milanom starším. Pod ním arpádovské brvná z bardejovského erbu. V čelnom štítku v striebornom poli čierny orol – erb celého Postajku, keďže Postajok 15 je hlavným mestom Postajku. Ten doteraz visí pri hlavnom vchode do paláca.
– Postajok 16 Žitňakova chata s pozemkom má šibenicu, lebo je najbližšie k Šibenej hore, nad ňou turecká čiapka. Autorkou tohto erbu je Jana Mattova.
– Tretí obrázok sú erby hradov, vrátane vysielača Stebnícka Magura.
U väčšiny erbov možno bádať vplyv uhorskej heraldickej tradície – u väčšiny z nich sú figúry položené na pažiti, tj. zobrazujú akoby prirodzenú krajinu, výjav.
Ide o významné kultúrne dedičstvo, ktoré obohacuje európsku aj svetovú heraldiku.